Co je cílem důvěrného vztahu?

25. května 2016 v 18:42 | Igun |  Kniha Stínu aneb co skrývá světlo.
Veškeré konání na světě, má "Cíl", který je důležitý pro vytvoření dalšího cíle. Cíl je především konec určité etapy, předem daný a jasně definovaný. V životě každého člověka, každý cíl uzavírá jednu z jeho mnoha osudových cest a výsledek daného cíle, ovlivňuje jeho rozhodnutí o dalším cíli jeho osudu. Každý člověka má mnoho různých cílů a jedním z nich je i důvěrné partnerství.
Čím to je, že se lidé spolu seznamují, navazuji mezi sebou důvěrné vazby a někdy je náhle i ukončují, jen aby mohli navázat nový vztah s dalším člověkem. Jaký je význam takových spojení pro duši člověka? Co je vlastně smyslem takových spojení? Na setkání dvou lidských bytosti, existuje spousta názoru a tezí. Od náhodného setkání začínaje až po druhový výběr konče.
Stanovíme-li si za cíl důvěrné pouto z vybranou osobou, neznamená to, že jsme uspěli, konečný výsledek takového vztahu může být zcela jiný, než jsme si představovali. Nejde vždy jen o milostný vztah, vzájemné setkání může vyústit ve společenské nebo pracovní spojení. Cílem spojení dvou lidí není vždy přátelské a láskyplné soužití trvající věčnost, výsledkem je i bolest ze ztráty nebo odloučení, jako i rozvod, rozchod, odcizení. Ve všech těchto případech jde o vztah mezi dvěma osobami a je úplně jedno jestli je přátelský nebo naopak nepřátelský. Konečným cílem se ve skutečnosti nestává první setkání, nýbrž ukončení celé etapy partnerství. To jakým výsledkem vztah dvou lidí skončí, nezávisí jen na vlivech okolí a osudových záležitostech. Výsledek závisí, vždy jen na nás. Každou cestu provází mnoho překážek, které je nutno překonat nebo obejít. Je celkem běžné, že pokud na začátku cesty, která v tomto případě, začíná setkáním dvou lidí, je vzájemná sympatie nebo touha, na konci společné pouti může být trvalá nevraživost. Také je možné, že počáteční odstup a nezájem je vlivem události změněn v opačné reakce a výsledkem se stává trvalé spojení, kdy oba, teď už partneři, dál kráčejí životem po společné cestě, na jejímž konci je další cíl o jehož výsledku můžeme zase jen spekulovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama