Pouta lásky

12. srpna 2013 v 0:47 |  Čas kolem mne
Jak nádherné je se zamilovat. Svět okolo najednou zkrásní, nejsou žádné překážky a ani omezeni mysli. Řešení problému se nachází mnohem snadněji, když v našem srdci hoří plamen, jenž nás krmi představami, které v nás vzbuzuji pocity naděje, touhy a harmonie světa. Láska je droga na niž se velmi lehce zvyká a požaduje se jí víc a víc. Jestli zpočátku stačilo zamilovaným, být spolu jen jednou za týden, během krátké doby i dvoudenní nepřítomnost milované osoby může vyvolat u druhého, pocity úzkosti a osamocení. Láska je cit, který dokáže zcela utrápené duši dát pocit naděje. Ale láska, které se nedostává, je zdrojem těžkých depresí a někdy i důvodem k úvahám o smyslu života. Vrcholem vzájemných citu je okamžik, kdy ani jeden ze zamilovaných si neumí představit být bez druhého. Sváži tak oba své životy v jeden a kráčí dál po cestě života společně, aby jeden podpořil druhého a ve vzájemné pomoci, tak naplnili harmonii své osudy.
Každý kdo se zamiluje, se stává dříve či později závislým na objektu své lásky. Ten kdo tvrdí, že tomu tak není, lže anebo nemiluje srdcem, jen využívá výhod vzájemného vztahu. Závislost na blízkosti druhého, na informacích o tom kde je, co dělá, jak žije, nejsou projevem žárlivosti, jak je mnohdy mylně vnucováno okolím. Jsou to přirozené projevy starosti a zájmu o život toho, jenž pro nás tolik znamená. Žárlivost je zcela jiný cit. Častou větou dvou zamilovaných je věta "Chybíš mi" …. Osobně tuto větu považuji za jeden z nejvyšších projevu přízně a lásky. Dvěmi slovy vyjadřuje nejen touhu po milované osobě, ale i strach, že ten, koho milujeme, se muže z našeho života vytratit a my zůstaneme sami a opuštěni. Láska je cit, který pro nás nic neznamená, jen do chvíle, kdy ovládne naše srdce i mysl. Až potom pochopíme jak prázdný byl náš život. Už nikdy to nechceme změnit.
Jsme zamilovaní a šťastní, plánujeme a dobýváme svět. Nejsme-li spolu s milovanou osobou, jsme smutní. Těšíme se na okamžiky, kdy společně si pohlédneme do oči a uslyšíme tu tisíckrát omletou větu "Chybíš mi." Ve chvíli, kdy se táto věta začne ze vztahů dvou lidi vytrácet, je to prvním signálem toho, že něco není zcela v pořádku. Že ve vztahu došlo k disharmonii z jedné či obou stran. Pokud opravdu dojde k disharmonii vztahu, brzy přichází výčitka, kdy jeden druhého obviní, že ten je na něm příliš závislí. Že ho omezuje a nedává mu žádný prostor pro sebe. Ale ten kdo potřebuje prostor ve kterém nebude milovaná osoba, nevědomky ukazuje, že chce být sám. Ten, kdo nechce být omezován, ten netouží po lásce svého partnera. Ten touží pouze těžit z výhod, jenž mu vztah jako takový nabízí. Ať už jsou to výhody tělesné či materiální. Jde pouze o sobecký počin jednotlivce.
Jak snadné je se zamilovat. Jak snadné je si zvyknout na pozornost, něhu i starostlivost. Ale velmi těžké je nalézt schopnost přijmout odpovědnost za svá rozhodnuti, jimiž ovlivňujeme i osud toho, jenž nás bez výhrad miluje. Jen zralá láska dokáže potlačit sobecká přáni jedné osobnosti ve prospěch druhé a nalézt vždy možný kompromis. Chceme.li skutečně naplnit svůj osud láskou, musíme se naučit nejen přijímat, ale i dávat. Nikdy nemůžeme dát víc něhy a starostlivosti, víc touhy a citu, než tolik, kolik sami dostaneme. A nikdo z nás nemá tolik, aby mohl dat všem. Jen tomu koho jsme si vyvolili a jen ten, může naplnit naše srdce. Pouto lásky je neviditelný paprsek, jenž spojuje naše těla, srdce i duše. Hřeje, když jsme spolu a pálí, když se od sebe vzdalujem.
Pouta lásky svazuji velmi pevně. Toho koho sužují, toho koho činí nesvobodným a omezovaným, ten o naši lásku nestojí. Pro takového člověka jsme jen zdrojem potěšení a jiných užitku. Láska je cit, jenž nerozlišuje dobro a zlo. Jen my sami rozhodujeme o síle pout, kterými svazujeme a kterými my sami jsme svázaní.
Neumím a nechci žít bez lásky. Spoutaný citem, jenž zároveň hřeje i pálí, kráčim světem vpřed. Ve chvílích samoty, kdy nemohu dál, čekám na svou milou, abych jí objal. Čekám na její slova, jenž mě dávají sílu žít, abych ji je vrátil ve stejné větě zpět …. " Chyběla jsi mi".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama