Síla slova

19. února 2013 v 1:38 |  Čas kolem mne

Slova jsou symboly, které slouží k vyjadřování našich myšlenek a citů. Slova jsou magii vyššího poslání. Jsou nositeli radosti i hlubokého smutku, dávají život i rozhodují o smrti. Slova jsou zbraně, které dokáží ublížit na nejcitlivějším místě duše. Slova jsou léčivé esence, jenž povzbudí a dají novou sílu. Slova jsou rychlejší než li vítr a nesou myšlenky jenž zahlcuji krajinu lidských duší svou emocionální intenzitou, tak jako prudký déšť, jenž jednou přináší blahodárnou vláhu a jindy ničivé záplavy.
Slova jsou vystřelené šípy, jenž zdánlivě bezcílně a přesto, vždy přesně, zasahují citlivá místa lidského nitra. Slova jsou vyjádřením naších emocí a průvodci naších činů. Jsou jedinečným zvukovým projevem. Jsou to hlasy naších myšlenek a hudba naší duše. Jsou nejsilnějším tónem, jenž svou silou přehluší všechny zvuky kolem nás.
Zvuky slov vnímáme jako melodie jenž přinášejí radost či žal, jako písně jenž nás oslavují, zatracuji nebo prosí o pomoc. Podlehneme li tónum vlastního hlasu, pak naše vlastní slova přehluší celý svět. Přestaneme slyšet slova jiných. Když pak znaveni na chvíli ztichneme s hrůzou zjistime, že kolem nás nikdo nezůstal.
Slova jsou zde, aby lidi spojovala a slučovala do společenství a vazeb. Přílišný rachot slov, vede k samotě a izolaci. Mlčení přináší poznání a naslouchání zas pochopení těch, jenž kráčejí po stejné cestě osudu jako my. Slova mají být používána k dialogu a léčení ran bolavých a nemocných duší. Slova mají spojovat lidské duše a bránit je tak před propasti osamění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama